Hakkımızda

224 Nedir?

Bursa ve ona ait değerlere sahip çıkmayı kendine misyon edinmiş, Bursa’da yaşayan yahut yaşamış, şehrini yaşamında olmazsa olmaz kabul eden, kentliliği özümsemiş, kentliliği yaşam biçimi saymış ve çevresine de aynı düşünceyi aşılamayı kendine görev edinmiş bireylerin, güçlerini bir çatı altında toplamaya karar vererek bir araya geldikleri ve bu birleşmeden yaratılan tüzel kişiliğe verdikleri isimdir 224.

Neden 224?

Bursa şehrinin alan kodu  olarak 224 , Bursa İl sınırının İlçeleriyle,köyleriyle tamamını kapsamaktadır ve Bursa’nın uzak yakın her köşesinde geçerlidir.Bizler güzel şehrimiz ve ona ait tüm değerleri eksiksiz bir bütün halinde sahipleniyorsak, hedef Bursa ve ona ait tüm değerler ise bunu ifade etmenin en kısa yolu olarak Bursa’nın kodu 224’ü de sahiplendik ve kendimizi bu isimle ifade etmeyi uygun bulduk. İşte yola çıkarken kendini birkaç başlıkla sınırlamamanın, yelpazeyi geniş tutmanın,öz Bursa ise onu kapsayan tüm değerleri yaşamanın özetidir 224.

224’ün Vizyonu nedir?

Yaşadığı şehre ait her konuda bilinçli, geçmişe hakim, gündemi takip eden, sorumluluk sahibi, aktif, katılımcı, özetle kentli olmanın tüm unsurlarını taşıyan, kentli gibi yaşayan üye profili vizyonumuzdur.  224 Şehir gündemine kayıtsız kalmayacağı gibi, Şehrimizin gözbebeği Bursaspor’a da sahip çıkma yönünde hareket etmek için kongre üyesi olan ve olma bilincindeki üyelerle yola çıkacaktır. 224 Gücüne katılacak tüm üyelerini kongre üyesi yapmayı hedeflemektedir.

224’ün Misyonu nedir?

224 Bursa ve Bursaspor gönüllüleri derneği, samimiyet esasına dayalı dostluk ortamında kişisel etkileşimi maksimum tutarak yaratılacak sinerji ile hem üyelerinin profiline katkılarda bulunmayı hem de kalifiye üyelerin bir arada olmasından doğacak güç ile asıl amaç Bursa ve Bursaspor davasına katkılar sağlamayı hedeflemektedir.

Derneğimizin misyonunu şu hedeflerle özetleyebiliriz; Bursa ve O’na ait tüm değerlere sahip çıkmak, bu bilinçten hareketle Bursa ve Bursaspor sevgisini gerek Uluslararası arenada gerekse ülke çapında özellikle Bursa ve çevresinde aşılamak, yaymak, özendirmek, ön plana çıkarmak, aynı bilince sahip Bursalıları bir araya getirmek birlik ve dayanışma içinde olmasını sağlamak. Bursa’da kentliliği özümsemiş, kentliliği yaşam biçimi saymış ve çevresine de aynı düşünceyi aşılamayı kendine görev edinmiş bireylerin, güçlerini bir çatı altında toplamak. Şehrimizin gözbebeği Bursaspor’a sahip çıkmak, Bursaspor kulübü nezdinde fikirlerimizi somut şekilde yansıtabilmek için her üyemizin kongre üyesi olması için çaba göstermek. Bu amaç çerçevesinde diğer STK, kamu kuruluşları ve Bursaspor kulübü ile işbirliği içinde çalışmak. İsim ve logo altında markalaşma çalışmaları yürütmek.

224 BURSA

310x148pankart

 

Kuruluş; 224 Bursa ve Bursaspor Gönüllüleri Derneği T.C. Bursa Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nün onayı ile 06 Ağustos 2010 tarihinde kurulmuştur.

Merkezi; Karaman Dernekler Yerleşkesi – Karaman Mah. Tuna Cad. Fulya Sok. No.1 PK : 184 Nilüfer/Bursa

İrtibat telefonu; (224) 252 32 39 – 252 51 61

224 BAŞKAN ve YÖNETİM KURULU

BAŞKAN
MUSTAFA KEMAL ŞENÇAYIR

HUKUK İŞLERİ VE PROJELERDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI
CİHAN KAYRAK

İDARİ İŞLERDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI
MURAT GÜLTEKİN

GENEL SEKRETER
ENİS ALTUN

SAYMAN
MELİH KÜÇÜKİNDERE

BASIN VE SOSYAL MEDYADAN SORUMLU YÖNETİM KURULU ÜYESİ
AYKUT ARDA